1996

Investor: VOŠ zahradnická a SZaŠ Mělník

Rekonstrukce fasády do původní podoby z roku 1850
znamenala zhotovení fotografické dokumentace některých detailů pro pozdější obnovu objektu, protože do zdiva několik let zatékalo a oprava nebyla možná.
Fasáda má stupeň III. a byla pro rekonstrukční firmu náročná. Při rekonstrukci se vyměňovaly i některé části podokapních říms. Současně se vyměnilo i plechování v mědi včetně svodů a kopií originálních kotlíků.
Po základních operacich byly použity klasické materiály pro základní vrstvy s vyjímkou soklu, kde byla zemní vlhkost eliminována sanační omítkou se provedl nátěr silikátovými barvami a byl obnoven pergolový rošt pro popínavé rostliny.
Investor: VOŠ zahradnická a SZaŠ Mělník

Stavba je umístěna při hlavním vstupu do areálu školy a svou konstrukcí, tvořenou hliníkovou konstrukcí s uzavřeným profilem a sklem, tvoří vstupní bránu do školního areálu. Svým vyzněním působí jako protiváha k neoklasicistické fasádě vlastní školy.
Půdorysně je prodejna rozdělena na část skrytou kupujícím, kde jsou umístěny chladící boxy na úschovu řezaného materiálu, pohotovostní skleník a na vlastní prostor prodejny.
Součástí prodejny jsou dva prostory s trvalou výstavou ke zvláštním příložitostem v průběhu roku jako jsou Vánoce, Dušičky apod.

Konstrukce: svislé profily - hliník v kombinaci s ocelovou kostrou a sklem. Kovové části jsou v bílé barvě.
Součástí prodejny je výrazné přestřešení vstupní části, které zajišťuje možnost využít tuto volnou plochu pro výstavy hrnkových květin a trvalou prezentaci výrobků školy.
Z uzavřených prostor je zajištěno větrání sklopnými skleníkovými okny ve střeše a částečně automatickým otevíráním podle vnitřních teplot.
Vstup do prodejny i jednoho z výstavních prostor je řešen automatickými dvěřmi, ovládanými fotobuňkou.
Konstrukce podlahy: povrchy tvoří nenamrzavá dlažba kalibrovaná v matném lesku.
Osvětlení: zářivková svítidla do vlhka.
Vytápění: horkovodní s regulací pomocí automatických čidel s centrální regulací pro celou školu.

Kontaktujte nás

Stavební firma Šikner spol. s r.o.
Lhotecká 3999
276 01, Mělník – Blata

Tel: 606 637 336
E-mail: stavby@sikner.cz
E-mail: poptavky@sikner.cz